A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

PureLife Cosmetics

Најнови вести

Мај 6, 2011 - Мај 8, 2011

Бебе Саем - Сала Борис Трајковски, Скопје, Р.Макдонија

Октомври 1, 2010 - Октомври 3, 2010

Детски саем - Арена, Загреб, Хрватска

Април 23, 2010 - Април 25, 2010

Бебе Саем - Скопски Саем, Скопје, Р.Македонија

Мудрост

"Понекогаш луѓето се прекрасни. Не во својот изглед. Не во тоа што ќе го кажат. Само во тоа што тие се."

- Маркус Зусак

NUMIS med (НУМИС мед)

НУМИС мед - уреа – колекцијата за екстремно сува кожа е помошно средство во процесот на лечење на некои кожни болести како што се неуродерматит, псоријаза или диабетес (шеќер).

Линијата на НУМИС мед уреа вклучува козметички препарати за нега на кожа и лична хигиена. Линијата е наменета за лица со:
- Сува и екстремно сува кожа, особено со атопичен дерматит (проблеми со кожа)
- Неуродерматит, псоријаза
- Дијабетис (шеќерна болест)
- Сува кожа која е резултат на стареење, работа или еколошки фактор

Со користење на НУМИС мед уреа колекцијата, степенот на влажност на кожата ќе се зголеми, а со тоа и ќе се зголеми нејзината природна влажност.

Сосојките кои ги содржат производите како што се уреата и глицеринот ќе ви овозможи:
- Долготрајна хидратација на кожата
- Мека и нежна кожа
- Мазна кожа

Во комбинација со специјални козметички препарати ќе се овозможи регенерација на надворешниот заштитен слој на кожата.

За нежна кожа со НУМИС мед уреа:
- производи кои содржат природни состојки – го намалува ризикот од алергии
- навлажнувачките ефекти кои ги има уреата го регулира степенот на влажност на кожата
- за мазна и еластична кожа
- за здрав изглед на кожата
- производите се дерматолошки тестирани

Опширните медицински истражувања ја докажаа ефикасноста и компатибилноста на производите на НУМИС мед уреа.

http://www.numismed.de/

За да ги погледнете производите кликнете тука