A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

PureLife Cosmetics

Најнови вести

Мај 6, 2011 - Мај 8, 2011

Бебе Саем - Сала Борис Трајковски, Скопје, Р.Макдонија

Октомври 1, 2010 - Октомври 3, 2010

Детски саем - Арена, Загреб, Хрватска

Април 23, 2010 - Април 25, 2010

Бебе Саем - Скопски Саем, Скопје, Р.Македонија

Мудрост

"Насмеј се и целиот свет ќе се насмее со тебе. Расплачи се и ќе плачеш со пријателите."

- Лори Кусламски

Natuderm (Натудерм)

Природна козметика на база на гинко


Гинкото се смета за најстарото дрво во светот чија лековита моќ е една од најголемите мистерии за убавина.
Секој производ од програмата на Гинко содржи есенцијални масла кои овозможуваат долготрајна заштита од слободните радикали, обновување на клетките и заштита на кожата против предвремено стареење.

Натудерм е концепт кој е развиен од страна на Асоцијацијата на германски индустриски и трговски фирми кој е наменет за нега на лице, коса и тело.
Тоа е симбол на динамичност, нежност и хармонија.

Погледнете ги следниве производи:

- Креми за лице
- Креми за раце
- Креми за туширање
- Лосиони за тело
- Маски
- Масло за масажа
- Млеко за лице